Jutro tj. w piątek 15 stycznia 2021 r. uruchomiony zostanie gminny telefon kontaktowy dla osób niepełnosprawnych i seniorów, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień.

Transport przeznaczony jest dla osób:

  • posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;
  • mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Zalecenie w tej sprawie wydał Wojewoda Dolnośląski. Jego celem jest pomoc  osobom z ograniczoną mobilnością w  zorganizowaniu transportu na szczepienie, w sytuacji gdy nie mają one możliwości pojawienia się w punkcie szczepień we własnym zakresie.

Numer telefonu 76/ 749 21 13 dostępny  będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30, począwszy od dnia 15 stycznia 2021 r.

Informacja o przetwarzaniu danych w związku z zorganizowaniem transportu na szczepienie

W przyszłym tygodniu w przychodniach w Rudnej i Chobieni rozpoczną się szczepienia seniorów w wieku 80+. Pacjenci, którzy złożyli deklarację przystąpienia do Cuprum Med nie muszą się rejestrować, personel przychodni sam kontaktuje się w sprawie ustalenia terminu szczepienia.

W pierwszej kolejności szczepieniami objęci zostaną pacjenci 80+, którzy złożyli deklarację wyboru lekarza pierwszego kontaktu w przychodniach w Rudnej lub Chobieni – to w sumie 147 osób. Ze  szczepień mogą skorzystać także osoby 80+, które nie są zaoptowane do tych placówek. W tym przypadku muszą jednak dokonać telefonicznej rejestracji.

–  Od 25 stycznia chcielibyśmy rozpocząć szczepienia pacjentów 70+ oraz 60+. Tak jak w przypadku pierwszej grupy do naszych pacjentów dzwonimy sami, by ustalić termin podania szczepionki, pozostałe osoby muszą zgłosić chęć zaszczepienia się, byśmy mogli zamówić odpowiednią ilość dawek – tłumaczy Danuta Dróżdż, prezes Cuprum Med.

Przychodnia Cuprum-Med w Rudnej: 76 759 12 00, 76 754 46 10 i 76 754 61 11, a w Chobieni: 76 759 12 01