W czasach swojej świetności był to obiekt, który przyciągał nie tylko mieszkańców Chobieni, ale także okolicznych miejscowości. Dziś miejsce raczej nie zachęca. To się jednak zmieni. Gmina Rudna otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 1,2 mln zł na modernizację obiektu sportowego OSiR w Chobieni.

Chobieński kompleks sportowy zostanie gruntownie przebudowany.

Zakres inwestycji obejmie wykonanie nowej nawierzchni trawiastej boiska, wymianę nawierzchni kortów tenisowych i boiska wielofunkcyjnego, przebudowę trybun, wykonanie instalacji nawodnienia boiska, wykonanie instalacji solarnej do podgrzewania ciepłej wody w budynku sanitarnym, budowę oświetlenia terenu, montaż piłkochwytów i ogrodzenia. Obiekt wyposażony zostanie w nowoczesny sprzęt sportowy.

– To niezmiernie ważna inwestycja nie tylko dla Chobieni, ale całej gminy. Myślę, że mało, która społeczność może się pochwalić tak malowniczo położonym obiektem sportowym. Cieszę, się, że przywrócimy temu miejsce jego ważne funkcje sportowo-rekreacyjne, ale także społeczną, bo było to przecież miejsce rodzinnych i towarzyskich spotkań – mówi Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna.

Chobieński OSiR, to baza treningowa i rozgrywkowa „Odry” Chobienia.