Biblioteka Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Rudnej jest beneficjentem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Jest to największy program Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wspierający czytelnictwo i biblioteki w Polsce.

Nasza biblioteka wnioskowała o dotacje z Priorytetu 3.2. skierowanego do bibliotek szkolnych i pedagogicznych, za który odpowiedzialne jest Ministerstwo Edukacji i Nauki. Przyznane dofinansowanie w kwocie 12 000 zł przeznaczono na zakup nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży oraz uzupełnienie lektur szkolnych.

Biblioteka szkolna w tym roku kalendarzowym przystąpiła również do Kampanii Czytelniczej, która jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. W ramach tego projektu, powstał KSIĄŻKOWY NIEKALENDARZ. Są to inspiracje, aktywności z książką i najważniejsze literackie rocznice. „Niekalendarz” składa się z 12 kart, z zadaniami na każdy miesiąc, które zachęcają do odwiedzenia biblioteki i sięgnięcia po książki. Comiesięczne wyzwania czytelnicze polegają na innowacyjnej kampanii promującej czytelnictwo, częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zasobów oraz motywowaniu do codziennego czytania przez minimum 7 minut dziennie, codziennie.