Ksiądz mitrat dr Dariusz Ciołka świętuje 35 – lecie posługi kapłańskiej. Od trzech lat jest proboszczem Prawosławnej Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Rudnej.

– Kiedy miałem siedem lat przepowiedziano mi, że zostanę księdzem. Usłyszałem to jako małe dziecko od bardzo bliskiego mi człowieka. Chciałem jak najszybciej zostać kapłanem i dzisiaj mija już 35 lat służby przy ołtarzu. Najważniejsza dla mnie w życiu jest zawsze wiara w Boga i dzielenie się tą wiarą z innymi – mówi ks. mitrat dr Dariusz Ciołka.

Po uroczystym nabożeństwie, serdeczne życzenia i podziękowania za posługę złożyli mu parafianie oraz Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

– Nasza gmina to wiele kultur i różne religie. Ale jak podkreślił podczas nabożeństwa ks. mitrat Sławomir Sorokanycz, wszyscy jesteśmy chrześcijanami. Razem tworzymy naszą gminną wspólnotę. Składając najserdeczniejsze życzenia z okazji 35 – lecia posługi kapłańskiej, dziękuję ks. mitratowi Dariuszowi Ciołka za wspólną pracę na rzecz naszej społeczności.

Ks. Ciołka przez 30 lat był proboszczem parafii w Kożuchowie i Lipinach, potem na krótko objął parafię w Zielonej Górze, a od trzech lat pełni posługę w Rudnej. Jest autorem książki „Latynizacja Kościoła unickiego w Rzeczypospolitej po synodzie zamojskim”.