Na jubileusz Szkoły Podstawowej w Chobieni uczniowie, dyrekcja i grono pedagogiczne zaprosili znamienitych gości. W sali gimnastycznej spotkali się absolwenci, byli dyrektorzy i nauczyciele, urzędnicy, wójt gminy, radni, rodzice, sponsorzy i przyjaciele szkoły. Część artystyczna przygotowana przez uczniów była niesamowitym przeżyciem. Wiersze, piosenki, tańce i historia szkoły przedstawiona w skrócie zachwyciły uczestników jubileuszu.

Uroczystość jubileuszowa, 75-lecie Szkoły Podstawowej w Chobieni, rozpoczęła się wprowadzeniem szkolnego pocztu sztandarowego i odśpiewaniem Hymnu Polski. Dyrektor placówki witając wszystkich zebranych podziękował za przybycie absolwentom, rodzicom, wójtowi gminy Rudna, kapłanom, urzędnikom, sponsorom i przyjaciołom placówki. W swoim krótkim wystąpieniu przypomniał wspaniałą tradycję szkoły i podkreślił rangę jubileuszu.

– To wyjątkowy moment, 75-lecie naszej szkoły. To zaszczyt i radość móc stanąć przed wami – mówił Maciej Suchecki dyrektor Szkoły Podstawowej w Chobieni. – Życzę sobie i wam wszystkim, aby nasza szkoła trwała wiecznie jako miejsce edukacji i pozytywnych zmian.

Dyrektor Maciej Suchecki podziękował wszystkim obecnym za udział w wyjątkowym święcie szkoły. Dziękował uczniom, rodzicom, radzie rodziców, absolwentom, firmom które wspierały szkołę materialnie, a także tym na których placówka zawsze może liczyć, którzy nie szczędząc sił, wspierają grono pedagogiczne w ich pracy dydaktyczno-wychowawczej. Wójtowi gminy Rudna Adrianowi Wołkowskiemu podziękował za hojność, wsparcie i opiekę.

Z okazji jubileuszu wójt gminy Rudna Adrian Wołkowski wręczył dyrektorowi placówki voucher na drugą kurtynę sceniczną.

– W ciągu 75 lat Polska się zmieniała. Szkoła Podstawowa w Chobieni miała to szczęście, że trafiała na ludzi, którzy rozumieli na czym polega kształtowanie kreowanie kolejnych pokoleń – mówił Adrian Wołkowski wójt gminy Rudna. – Dziękujemy za wszystko co do tej pory dla szkoły podstawowej w Chobieni zrobiliście – dodaje wójt.

Po uroczystym apelu, uczniowie placówki zaprezentowali pełen wrażeń program artystyczny. Tańczyli, śpiewali, grali na różnych instrumentach, mówili wiersze. Przypomnieli także w pigułce historię szkoły. Wiele emocji wśród zebranych wywoływały umiejętności uczniów. Swój zachwyt wyrażali gromkimi brawami.

Jubileusz placówki skłonił wielu obecnych w szkolnej sali do refleksji i wspomnień. Bardzo chętnie zwiedzili przygotowaną z tej okazji wystawę. Obejrzeli wyłożone na korytarzach szkoły albumy ze zdjęciami absolwentów placówki. Z wielkimi emocjami przeglądali i szukali zdjęć z czasów nauki w tej szkole i zapisów dotyczących ich klas. Na pamiątkę brylantowego jubileuszu przygotowano także kapsułę czasu. Będzie można ją odkopać za 25 lat.

Uczniowie, grono pedagogiczne nie zapomnieli także o osobach, które przyczyniły się do rozwoju placówki, budowali jej fundamenty i kreowali przyszłość. Ku ich czci przed pomnikiem znajdującym się na placu przed szkołą złożono kwiaty i zapalono znicz.