Wyrazy szacunku oraz najlepsze życzenia zdrowia przekazał w imieniu Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego – Adrian Wołkowski Wójt Gminy Rudna. Pan Włodzimierz jest rolnikiem oraz muzykiem.

– Jubilatowi życzę przede wszystkim zdrowia. Niech swoim uśmiechem i poczuciem humoru nadal otwiera serca innych ludzi. A wartości, którymi kieruje się w swoim życiu, niech służą następnym pokoleniom – powiedział Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna składając jubilatowi najserdeczniejsze urodzinowe życzenia.

Włodzimierz Oleśniewicz urodził się niedaleko Gorlic w Beskidzie Niskim. Na Dolny Śląsk przyjechał razem z rodzicami i rodzeństwem w 1947 roku. Tutaj ożenił się i założył rodzinę. Może pochwalić się trojgiem dzieci, 5 wnukami, 5 prawnukami i jednym 2,5 letnim praprawnukiem. Przez całe życie pracował na roli, jeszcze pięć lat temu jeździł traktorem i woził wymłócone zboże do punktu skupu.

– Przepuszczali mnie bez kolejki w tym skupie – śmieje się. – A traktorem łatwiej było mi jechać niż rowerem – dodaje. Przyznaje, że pamięć coraz mocniej go zawodzi. Chociaż nigdy nie chorował, pojawiły się teraz problemy z chodzeniem. A recepty na długowieczność nie ma – twierdzi pan Włodzimierz. – Pewnie mam dobre geny – dodaje.

Jego największą pasją pozostała muzyka, do której zaraził go nauczyciel w szkole podstawowej. Nauczył się grać na skrzypcach, grał na kontrabasie i miał własny zespół. Przez 75 lat był związany z chórem cerkiewnym w Studzionkach. W podziękowaniu otrzymał Order Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny, czyli najwyższe odznaczenie nadawane przez Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny. Order jest przyznawany przez Sobór biskupów za pracę dla dobra Cerkwi i bliźniego.