W Gminie Rudna w miejscowościach Brodów oraz Rudna trwają prace adaptacyjne budynków na mieszkania. Gruntowny remont przechodzą była kotłownia przy ul. Leśnej w Rudnej oraz zniszczony po nadpaleniu budynek w Brodowie.

Prace budowlane w Rudnej przy ul. Leśnej są już mocno zaawansowane. Już wkrótce powstaną tam 3 gminne mieszkania, w tym 2 socjalne i jedno chronione. Wartość prac budowlanych wynosi ponad 895 000 złotych, z czego część środków gmina pozyskała z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

– Ekipy budowlane stawiają w tej chwili ściany działowe, kładą niezbędne instalacje oraz wykonują ocieplenie. Zakończenie prac planowane jest pod koniec grudnia – informuje Tomasz Cepiński z Referatu Inwestycji w Urzędzie Gminy w Rudnej.

Równolegle do robót w Rudnej prowadzona jest inwestycja w Brodowie. Tutaj trwa rozbiórka zniszczonych, starych elementów budynku, m.in. stropów. Na kwiecień przyszłego roku planowane jest tam oddanie do użytku 5 mieszkań.

Na tę inwestycję przeznaczono kwotę 1 540 222,90 złotych, z czego 900 000 złotych pozyskano z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.