Kopalnia soli w Wieliczce, Kraków, Zakopane, Dom Mikołaja Kopernika, Twierdza Toruń, Katedra Wawelska czy Cmentarz Powstańców Warszawy. Te i inne atrakcje odwiedzili uczniowie szkół podstawowych w Rudnej i Chobieni. A to wszystko dzięki dofinansowaniu z Programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”, które pozyskała nasza gmina.

Wspólne wycieczki dają młodym mieszkańcom Gminy Rudna mnóstwo frajdy i radości. Dzięki staraniom gminy i pozyskanym dotacjom, dzieci mogą zwiedzać nasz kraj, poznawać jego tradycje, zabytki, kulturę i historię oraz osiągnięcia polskiej nauki. Najważniejsze jest jedno – zobaczyć jak najwięcej ciekawych miejsc!

– Po przybyciu na miejsce zwiedzanie zaczęliśmy od Nowego Miasta. Po spacerze urokliwymi uliczkami do Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie poznaliśmy techniki wypieku tych ciastek, wysłuchaliśmy przepięknych legend związanych z miastem i słynącymi na cały świat piernikami. Następnie własnoręcznie ulepiliśmy pierniki w różnych kształtach – tak relacjonują wycieczkę uczniowie z Rudnej, którzy wybrali się do Torunia.

– Cieszę się, że potrafimy korzystać z dostępnych programów, dzięki którym uczniowie mogą jeździć na wycieczki poznając historię, kulturę czy przyrodę Polski. Dzięki naszym staraniom otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości prawie 65 tysięcy złotych na uatrakcyjnienie edukacji dzieci i młodzieży. Uczniowie są zachwyceni, a my dorośli zadowoleni, bo widzimy, że taka forma nauki jest świetnym uzupełnieniem podręcznika. Słuchając relacji z tych podróży, rodzice mogą żałować, że nie są już uczniami – mówi Adrian Wołkowski , Wójt Gminy Rudna.

Wśród celów podróżniczych naszych uczniów znalazły się Biskupin, Toruń, Kraków, Wieliczka, Warszawa, Zakopane, Gniezno, Malbork, Zielona Góra, Wrocław i Świdnica.