Kolejna wycieczka w ramach Akcji WAKACJE, organizowanej przez Centrum Kultury Gminy Rudna, za nami. 26 lipca nasi młodzi mieszkańcy odwiedzili Jawor, Bolków i Bolesławiec.

Zwiedzanie rozpoczęło się od Zamku Bolków, którego historia sięga XIII wieku. Następnie uczestnicy wycieczki pojechali do Jawora, aby poznać historię Kościoła Pokoju. Wycieczkę zwieńczyło zwiedzanie zakładów ceramicznych wraz z warsztatami malowania naczyń metodą stempelkową, z której słynie bolesławiecka ceramika.

– Program letnich wycieczek jest bardzo bogaty. Stawiamy m.in. na umożliwianie naszym mieszkańcom poznawania historycznych miejsc, z których słynie Polska. Uczestnicy bawią się świetnie, zdobywając nową wiedzę o zabytkach i ciekawych atrakcjach, które rozbudzają w nich podróżniczą naturę i jeszcze większą ciekawość świata – mówi Katarzyna Sobótka z Centrum Kultury Gminy Rudna.

W ramach tegorocznej Akcji WAKACJE, mieszkańcy odwiedzą jeszcze Powietrzne Miasto we Wrocławiu, wieżę Sky Walk w Świeradowie-Zdroju, Rydzynę, Milicz, a także Aquapark we Wrocławiu i baseny RCS w Lubinie.

Więcej informacji o zapisach na wycieczki w CKGR, tel. 76 746 42 49 oraz na Facebook’u – TUTAJ.