Na andrzejkowym wieczorze w stylu lat 70 – tych spotkali się studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku Gminy Rudna. Były tańce, konkursy na najbardziej oryginalne stroje i oczywiście lanie wosku.

Epokę dżinsów typu dzwony i sukienek w kolorowe kwiaty wybrano nieprzypadkowo, bo właśnie w latach 70 – tych ubiegłego wielu słuchaczy UTW Gminy Rudna chodziło do szkoły. Dlatego ze śmiechem i dobrym humorem wrócili do szalonych lat młodości.

-Nasi studenci to wulkan energii i pozytywnych emocji. I taka była właśnie tegoroczna impreza andrzejkowa. Dziękuję za Wasze zaangażowanie i świetną zabawę. To wielka przyjemność współtworzyć tak wyjątkową wspólnotę – podkreśla Katarzyna Miklas, dyrektor Centrum Kultury Gminy Rudna.

W konkursie na najbardziej ciekawy strój męski wygrał pan Robert z Chobieni, który zadawał szyku w peruce zwieńczonej zadziornym kapeluszem. Dużo więcej trudności przysporzyły wybory najbardziej interesującej kreacji kobiecej. Panie włożyły wiele serca w przygotowania do andrzejkowego wieczoru. Były kwiaty we włosach, barwne szale, niesamowite korale lub stworzone od początku do końca stylizacje w klimacie lat 70 – tych. Pierwsze miejsce zdobyła pani Krystyna z Orska, drugie pani Maria z Gwizdanowa, a trzecie pani Elżbieta z Wysokich.

Jednym z bohaterów zabawy było kultowe auto sprzed 50 lat czyli słynny VW ogórek, w atrapie którego chętnie fotografowano się. Były też oczywiście wróżby, czyli obowiązkowe lanie wosku przez ucho od klucza.