Uroczysta akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w Szkole Podstawowej w Chobieni przygotowana została przez uczniów klas II. Bogaty program artystyczny i barwne dekoracje wprowadziły w świąteczny nastrój.

Na korytarzu i auli w Szkole Podstawowej w Chobieni zapanowała przedświąteczna atmosfera. Uczniowie wszystkich klas przygotowali stoły wielkanocne, na których znalazły się miedzy innymi zające, kolorowe pisanki, przepiękne palmy, babki wielkanocne, koszyczki, baranki, mazurki W takim świątecznym anturażu przy udziale gości zaproszonych, uczniowie i grono pedagogiczne szkoły podstawowej w Chobieni uczestniczyli w Apelu Wielkanocnym przygotowanym przez uczniów klas II.
Młodzi artyści zaprezentowali bogaty i ciekawy program, który wprowadził zebranych w nastrój świąteczny. Starsi uczniowie zaśpiewali. Najmłodsi, natomiast w ciekawy sposób przypomnieli, co powinno znaleźć się w koszyku Wielkanocnym.
Występ młodych artystów nagrodzony został gromkimi brawami. Wójt gminy Rudna Adrian Wołkowski podziękował uczniom i nauczycielom za przygotowany program i złożył życzenia z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. – Życzę świąt pięknych i spokojnych, spędzonych w gronie rodziny i najbliższych – mówił Adrian Wołkowski wójt gminy Rudna.
Na zakończenie Apelu Wielkanocnego dyrektor szkoły Maciej Suchecki wręczył uczniom słodycze przekazane przez Małgorzatę Komorek-Ziółkowska właściciela sklepu.