Przychodnia Zdrowia Cuprum – Med w Rudnej zaprasza do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych: wczesnego wykrywania czerniaka i raka skóry, chorób układu krążenia, profilaktyki gruźlicy. Jednym z celów prowadzonych badań jest wykrycie choroby na wczesnym etapie i wdrożenie jak najszybszej terapii i leczenia.

Badania są całkowicie bezpłatne i pozwalają na dokładniejszą ocenę stanu zdrowia. Z badań skorzystać mogą mieszkańcy, którzy są pacjentami przychodni.

Program Profilaktyki Chorób Układu Krążenia skierowany jest dla osób w wielu 35, 40, 45, 50 i 55 lat, które obciążone są czynnikami ryzyka takimi jak: nadciśnienie tętnicze, podwyższone stężenie cholesterolu, nadwaga, palenie papierosów. Na badania nie jest potrzebne skierowanie, wystarczy wizyta u lekarza pierwszego kontaktu.

Gruźlica to bakteryjna choroba zakaźna. Do objawów należą m.in.: kaszel połączony z odkrztuszaniem wydzieliny, krwioplucie, bóle w klatce piersiowej, spadek masy ciała, bladość skóry. Aby skorzystać z Programu Profilaktyki Gruźlicy należy zgłosić się do pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej.

Program Profilaktyki i wczesnego wykrywania czerniaka i raka skóry skierowany jest do pacjentów ze zmianami skórnymi. Badania są bezbolesne i odbywają się poprzez konsultacje z chirurgiem onkologiem. Pamiętajmy, że rak skóry jest jednym z najczęściej występujących nowotworów, stanowi około 1/3 wszystkich nowotworów złośliwych.

Realizacja programów profilaktycznych przez Przychodnię Zdrowia w Rudnej, to przede wszystkim dostęp do specjalistycznych badań, świadczeń, poradni, a także podniesienie świadomości społecznej i edukacja pacjentów.

Więcej informacji dot. programów profilaktycznych można uzyskać w Przychodni Zdrowia w Rudnej oraz pod nr tel. 76/ 754-46-11.

Programy profilaktyczne są autorskie i finansowane przez Cuprum-Med.