Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rudnej rozbudza zainteresowania swoich uczniów. Promuje dobre nawyki i w wartościowy sposób zajmuje czas dzieci. Jednym z dobrych nawyków, rozbudzających zainteresowanie i kreatywność jest czytelnictwo.

Uczniowie klas II i III poznali, Paulinę Kopeć-Ziembowic, autorkę książki „Bajki z Lądka”. Pisarka niezwykle barwnie i ciepło opowiadała o swojej pasji pisarskiej, inspirując dzieci do spełniania swoich marzeń. Autorka rozdawała pamiątkowe autografy oraz wpisywała dedykacje do zakupionych książek. Czekamy z niecierpliwością na kolejne wydania bajek. W szczególności bajek o naszym regionie – mówi Ewa Kopystiańska z biblioteki SP w Rudnej.

W książce „Bajki z Lądka”, autorka opisuje zabawne historie, pełne niespodziewanych zwrotów akcji, toczącej się na urokliwych uliczkach Lądka Zdroju. Głównymi bohaterami bajek są zwierzęta: kot Feliks, pies Kazan, szmaragdowa rybka, kilka kur, w tym jedna celebrytka, stado gołębi przesiadujących na parapetach lądeckich kamieniczek czy też tęczowe pstrągi pływające w Białej Lądeckiej. W bajkowym świecie ukazane są zwierzęta, które tak jak i my, dążą do tego, aby być szczęśliwymi, żyć pełnią życia i realizować swoje marzenia. Organizatorkami tego ciekawego i pełnego wzruszeń spotkania z pisarką były Wanda Poskart, Marta Oleśniewicz i Ewa Kopystiańska.

Bajki z Lądka” Paulina Kopeć-Ziembowicz promowała W Multimedialnym Centrum Informacji Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rudnej z okazji przypadającego Międzynarodowego Dnia Pisarzy i Pisarek.