Odnowiona hala basenowa, nowe słupki startowe, zgodne z przepisami FINA, a w saunach boazeria ze świerka skandynawskiego i siedziska z afrykańskiego drewna abachi z programowanymi barwami światła – to tylko część zmian, wprowadzonych podczas modernizacji obiektu sportowego przy Szkole Podstawowej w Rudnej. Pływalnia działa, ale z ograniczeniami, wynikającymi z zasad reżimu sanitarnego.

Okres przerwy w eksploatacji obiektu był wyjątkowo pracowity. Wyremontowane zostały basen, sala gimnastyczna, sauna oraz siłownia.

Przeprowadzono niezbędne przeglądy w Stacji Uzdatniania Wody z wymianą zużytych podzespołów, wykonano wiele drobnych, ale istotnych dla użytkowników prac naprawczych i malarskich. Największe zmiany dotyczą samej hali basenowej, na której pojawiły się zupełnie nowe kratki przelewowe, a dzięki środkom pozyskanym z Urzędu Gminy zamontowane zostały nowoczesne słupki startowe, zgodne z przepisami FINA. W zmodernizowanej saunie usprawniony został obieg ciepła, wykonano nową boazerię i siedziska. Energooszczędne oświetlenie LED zmienia barwy światła na takie, które najlepiej odzwierciedla samopoczucie znajdujących się w saunie osób.

Przypominamy, że na terenie obiektu obowiązują ograniczenia, związane z pandemią koronawirusa:

– na terenie pływalni może przebywać maksymalnie 30 osób,

– w saunie – maksymalnie 5 osób,

– wszystkich użytkowników obowiązuje dystans społeczny.

Szczegółowe informacje na temat zasad obowiązujących w czasie pandemii COVID-19 w obiekcie dostępne są na stronie www.sprudna.pl, w zakładce „obiekt sportowy”.