Przy świetlicach w Chełmie, Radomiłowie i Wądrożu zostaną zorganizowane bezpłatne warsztaty ekologiczne dotyczące dziko żyjących pszczół. Będzie można dowiedzieć się więcej o tych niezwykle pożytecznych owadach. 

Dzikie pszczoły budując gniazda wykorzystują glinę czy patyki. Często wprowadzają się do pustych łodyg roślin oraz dziur wydrążonych w drewnie przez inne owady. Szukają cichych i ustronnych miejsc, dlatego dbając o dobrostan przyrody stawiane są specjalne domki dla dzikich zapylaczy. Warto pamiętać, że owady te są bardziej pracowite i mniej wybredne w poszukiwaniu pokarmu od pszczół domowych. Ponadto lepiej znoszą niskie temperatury. Jest to niezwykle ważne wiosną, kiedy kapryśna aura nie zachęca pszczół miodnych do opuszczania ula. Kwitnące drzewa zapylają wtedy ich dzikie kuzynki.

Warsztaty odbędą się w najbliższą środę, 12 października w następujących miejscowościach:

  • Chełm – świetlica wiejska w godz. 09:00-09:45
  • Radomiłów – świetlica wiejska w godz. 11:00-11:45
  • Wądroże – świetlica wiejska w godz. 13:00-13:45

Warsztaty ekologiczne są organizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Pszczelarzy Zagłębia Miedziowego Rudna w ramach projektu “Rozwój infrastruktury turystycznej „Krainy Łęgów Odrzańskich” poprzez budowę wiat rekreacyjnych w sołectwach Chełm, Radomiłów i Wądroże”.