Mieszkańcy Zagłębia Miedziowego mogą już korzystać z bezpłatnych konsultacji i warsztatów w ramach Programu Profilaktyki Przeciwdziałania Depresji, którego partnerem jest KGHM Polska Miedź SA. Specjalna akcja Miesiąc Zdrowia Psychicznego będzie prowadzona przez cały październik 2021 roku.

Program zakłada udzielenie profesjonalnego wsparcia dla osób, które zmagają się z trudnościami emocjonalnymi. Są to konsultacje psychologiczne, grupy wsparcia, warsztaty czy webinaria.

Do kogo kierowane są działania w ramach Miesiąca Zdrowia Psychicznego?

Z bezpłatnych konsultacji i warsztatów w ramach Miesiąca Zdrowia Psychicznego mogą skorzystać:

  • ludzie młodzi w wieku 18-35 lat, którzy wchodzą w etap wczesnej dorosłości, przygotowują się do zawarcia związku małżeńskiego lub roli rodzica
  • pary, małżeństwa, rodzice i przyszli rodzice, które poszukują pomocy w zawiązku z trudnościami w podejmowaniu ról życiowych w życiu dorosłym
  • osoby dorosłe w wieku 18-65 lat, które poszukują form rozwoju i pomocy psychologicznej
  • osoby dorosłe, które zmagają się z depresją, uzależnieniem lub zaburzeniami psychicznymi

Działania kierowane są do mieszkańców powiatów lubińskiego, polkowickiego, głogowskiego, legnickiego, złotoryjskiego, bolesławieckiego i wschowskiego.

Z jakiej pomocy można skorzystać?

W ramach Miesiąca Zdrowia Psychicznego, osoby zainteresowane mogą zapisywać się na bezpłatne konsultacje psychologiczne w formie stacjonarnej lub online. Są to konsultacje z zakresu terapii uzależnień, terapii indywidualnych osób dorosłych, terapii par oraz rodzin. Oferowane jest także wsparcie dla rodziców i młodych dorosłych.

Aby zapisać się na konsultację wystarczy wypełnić FORMULARZKLIKNIJ.

Punkty profilaktyki zdrowia psychicznego

Punkty profilaktyki zdrowia psychicznego na terenie Zagłębia Miedziowego działają w Chojnowie, Lubinie, Głogowie, Legnicy i Polkowicach.

Szczegółowe informacje o lokalizacjach punktów dostępne są TUTAJ.

Organizatorami programu są Stowarzyszenie Centrum Formacji Rodziny, Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, Stowarzyszenie Pax z Lubina, Stowarzyszenie Pro Familia z Polkowic, Legnickie Centrum Rodziny. Partnerem programu jest KGHM Polska Miedź SA.