Przychodnia Cuprum Med w Rudnej zaprasza mieszkańców gminy na Białą Sobotę, podczas której będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich. Zapisy już się rozpoczęły.

Listopadowa Biała Sobota będzie przede wszystkim świetną okazją do profilaktyki cukrzycy. W przychodni od godz. 8:00 do 15:00 będzie można m.in. skorzystać z bezpłatnych konsultacji z diabetologiem, dietetykiem oraz chirurgiem onkologiem. Przeprowadzane będą badania poziomu glikemii, a każdy pacjent z podwyższonym poziomem cukru otrzyma prezent w postaci glukometru do samodzielnych pomiarów w domu.

– Kolejnym ważnym badaniem, które będzie można wykonać podczas białej soboty, jest darmowa densytometria. Jest to badanie kości, którego wyniki określa ryzyko wystąpienia osteoporozy. W naszej przychodni, wyniki te będą oceniane przez specjalistę endokrynologa, dr n. med. Joannę Stankiewicz-Olczyk – mówi Marta Dróżdż, kierownik przychodni w Rudnej.

Biała sobota to także szereg konsultacji ze specjalistami, m.in. kardiologiem czy internistą. Podczas akcji mieszkańcy Gminy Rudna uzyskają informacji z zakresu wczesnego wykrywania raka skóry czy profilaktyki gruźlicy. W przygodni wykonywane będą szczepienia przeciwko Covid-19 i grypie.

– Zapraszamy pacjentów również na badania pola widzenia i standardowe badania laboratoryjne, a także badania diagnostyczne, tj. EKG, EKG wysiłkowe czy USG serca. Na miejscu nie zabraknie także badań nasycenia tlenu w organizmie czy standardowych pomiarów ciśnienia. Zapraszamy ponadto na konsultacje rehabilitacyjne oraz dobór odpowiednich ćwiczeń i zabiegów – dodaje Marta Dróżdż.

Podczas Białej Soboty przewidziano także szereg atrakcji dla rodzin. OSP Chobienia i OSP Orsk przeprowadzą pokaz wozów i sprzętu strażackiego. Grupa Ratownicza Dziesław umożliwi z kolei zwiedzanie karetki. Animatorzy z Centrum Kultury Gminy Rudna zorganizują malowanie buziek, plecenie warkoczyków czy skręcanie baloników. Będzie można obejrzeć także wystawę prac konkursowych „Gmina Rudna wolna od smogu”.

Zapisy na badania w ramach Białej Soboty

Ze względu na pandemię Covid-19, mieszkańcy Gminy Rudna mogą umawiać się na konsultacje lekarskie i badania z wyprzedzeniem, pod numerami tel. 76 759 12 00, 76 754 46 10 lub 76 754 46 11.