W Kliszowie odbyła się wspaniała impreza z udziałem zespołów ludowych.

„Żyj z przyrodą w zgodzie” pod takim hasłem przy współpracy mieszkańców i urzędników gminy Rudna zespół ludowy Sasanka zorganizował biesiadę w Kliszowie. Mieszkańcy gminy nie zawiedli, przyszli także urzędnicy i zaprzyjaźnione zespoły ludowe.

Wójt gminy Rudna Adrian Wołkowski otwierając biesiadę powiedział: Życzę wam, abyście pośród ludowych klimatów świetnie się bawili. Będzie gorąco, atmosfera się podkręci podczas występu zespołów ludowych. Zaczynamy majówkę, życzę udanej ludowej zabawy.

Zanim atmosferę rozgrzały występu zespołów ludowych można było ocieplić się bigosem i grochówką. Były też przepyszne sery z własnego wyrobu. Pszczelarze na biesiadę przywieźli miody a kobiety z Koła Gospodyń Wiejskich Koźliczanki wraz z członkiniami zespołu Sasanka przygotowały także przepyszne ciasta. O tym, że były przepyszne świadczyła kolejka ustawiona przed stoiskiem. Podczas tej wspaniałej wiejskiej biesiady nie zapomniano także o pomocy mieszkańcom gminy. Każdy uczestnik biesiady mógł wspomóc leczenie sąsiada Bogdana Dyląga z Gwizdanowa. W tym celu zbierane były środki na Fundację Korzenie i Skrzydła. Młodszym uczestnikom zabawy zorganizowano strefę kreatywną, w której były kolorowe warkoczyki, brokatowe tatuaże, malowanie twarzy a dla osłody wata cukrowa i popcorn. Były także stoiska z zabawkami i balonami.

– Zorganizowaliśmy także quiz przyrodniczy. Jego celem jest wdrożenie dobrych nawyków dbania o naturę – mówi Ilona Lisecka instruktor w świetlicy wiejskiej w Górzynie. – Chcemy, aby dzieci wiedziały jak segregować odpady. Przygotowaliśmy cztery stanowiska. „Grządka” z krzyżówką dla dzieci. „Segregacja” z koszami na segregowanie śmieci oraz zajęcia plastyczne i puzzle – dodaje instruktorka.

Uczestnikom quizu nagrody ufundowała właścicielka stoiska z zabawkami. Kierownik Zespołu Ludowego Sasanka nie kryła zadowolenia z biesiady, którą zorganizowano dzięki wsparciu gminy. – Dziękuję serdecznie wójtowi za duże zaangażowanie, ogromne serce włożone w kultywowanie naszej kultury. Gdyby nie wójt, nasza władza nie mielibyśmy wsparcia finansowego na naszą działalność. – mówił Maria Kuc kierownik zespołu ludowego Sasanka. Maria Kuc podziękowała także dyrektorowi CKGR za wsparcie jakie udziela zespołowi.

Zabawa się rozkręciła i w gorącej atmosferze mieszkańcy gminy Rudna bawili się do późnych godzin wieczornych.