Zakończyły się prace związane z rewitalizacją cmentarza komunalnego w Chobieni. Na jego terenie odbyło się już uroczyste nabożeństwo związane z obchodami Wszystkich  Świętych.

W ramach rewitalizacji  wybudowano chodniki i ścieżki. Wybudowano nowe przyłącze wody wraz z punktami czerpania wody, boksy śmietnikowe, a wzdłuż głównej alei postawiono nowe oświetlenie. Na terenie całego cmentarza nasadzono bukszpan.

– Rewitalizacja cmentarza była od dawna wnioskowana. Po przeprowadzonych pracach z cmentarza będzie się wygodniej korzystać w szczególności podczas ceremonii pogrzebowych, a także przy utrzymaniu porządku na grobach – wyjaśnia Halina Zbroinska, dyrektor Zarządu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Przebudowano również ołtarz polowy, obok którego stanął nowy drewniany krzyż, uroczyście poświęcony przez ks. Leszka Kowalskiego, proboszcza parafii pw. Świętych Piotra i Pawła w Chobieni.

– Podczas nabożeństwa w dniu Wszystkich Świętych widziałem las ludzkich serc. Modliliśmy się pod postawionym nowym krzyżem, wykonanym z drewna drzew, które tutaj rosły. Cmentarz zmienił wygląd, ale nadal pozostaje miejscem wyjątkowym, gdzie wspominamy naszych bliskich. Słowo cmentarz pochodzi z greki i oznacza miejsce snów, miejsce śpiących. I taki pozostanie, miejscem szacunku dla zmarłych – mówi ks. Leszek Kowalski.

Łączna wartość inwestycji wyniosła 1 228 155,00 złotych.