Wyjazdy, zwiedzanie, wycieczki rowerowe. Wakacje można spędzać na różne sposoby. Uzupełnieniem są zajęcia organizowane przez Centrum Kultury Gminy Rudna.Wakacje w domu nie oznaczają nudy. Mogą się o tym przekonać dzieci z gminy Rudna.

Atrakcji nie brakuje, od tych dalekich wyjazdowych do parków wodnych, czy letnich festynów, aż po zajęcia, które odbywają się w wiejskich świetlicach. W poniedziałek zajęcia odbywały się w miejscowościach Wysokie i Rudna.

W świetlicy wiejskiej w Wysokie dzieci pod kierunkiem instruktorki Martyny Smulskiej przygotowały mydełka – były kolorowe, pachnące o wyjątkowym kształcie. – Mamy bazę glicerynową, zapachy, kolorowe barwniki i foremki o różnym kształcie. To wystarczy do zrobienia mydełka. Do podgrzania bazy glicerynowej wykorzystujemy mikrofalówkę – mówi p. Martyna.

Do końca tygodnia na świetlicach trwa tydzień Włoski, dzieci biorą udział w zajęciach plastycznych, kulinarnych, poznają kulturę i geografię Włoch, na koniec tygodnia odbędzie się quest wiedzy o Włoszech. To kolejny tydzień z cyklu “dookoła świata”. Od poniedziałku do piątku na Orliku w Rudnej trwają zajęcia sportowe w ramach projektu “Lokalny animator sportu”.  W piątek w Wądrożu mieszkańcy mogą wziąć udział w warsztatach makramy ściennej, w Toszowicach odbędzie się piknik rodzinny, a do Miłogoszczy zapraszamy na VIII już edycję Konkursu Kulinarnego Gratka Sałatka.

Na stadionie w Rudnej było na sportowo – chłopcy grali w piłkę nożną pod okiem trenera. Mimo, iż pogoda nie była najlepsza zapaleńców do gry “w nogę” nie zabrakło – bo wolny czas najchętniej spędzają grając w piłkę nożną.