Jak wypełnić wniosek o dofinansowanie i o płatność, kto może ubiegać się o dotację do wymiany starych pieców oraz docieplenia domów jednorodzinnych mieszkańcy gm. Rudna na te i wiele innych pytań uzyskali odpowiedź na kolejnym spotkaniu w ramach programu „Czyste powietrze”.

Gmina Rudna zachęca mieszkańców do udziału w programie „Czyste powietrze”. Jego celem jest walka ze smogiem poprzez ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, które powstają na skutek ogrzewania domów niewłaściwym paliwem i w przestarzałych piecach lub kotłach.

Mieszkańcy gminy, zainteresowani ochroną środowiska mogą korzystać z pomocy fachowców. Na kolejnym spotkaniu zorganizowanym w Urzędzie Gminy przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zapoznał zebranych z zmianami w programie „Czyste Powietrze”. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się także jak poprawnie wypełnić wniosek o dofinansowanie i wniosek o płatność, jaką wysokość dofinansowania można uzyskać po zmianie zasad programu, jakie warunki powinien spełniać budynek oraz kto może aplikować w ramach programu.

– Wyższe progi dochodowe, wyższe dofinansowanie, o jakie można się ubiegać, możliwości rozszerzenia wniosku o termomodernizację domu, jeśli wcześniej wniosek dotyczył tylko wymiany pieca, kredyt bankowy – kredyt bankowy z dotacją na częściową spłatę zobowiązania będzie można otrzymać na inwestycje rozpoczęte do 6 miesięcy przed złożeniem wniosku w banku, obowiązek przeprowadzenia audytu energetycznego budynku, uproszczenie procedur obsługi i rozliczania programu – wyliczają zmiany w Programie Priorytetowym – pracownicy urzędu.

Przedstawiciel WFOŚiGW omówił również zasady dotacji w ramach programu „Mój Prąd” oraz „Moje Ciepło”.