Gmina Rudna razem z samorządami z naszego regionu podpisała się pod deklaracją współpracy z samorządem Województwa Dolnośląskiego przy tworzeniu Cyklostrady Dolnośląskiej.

Cyklostrada to projekt budowy długodystansowych dróg rowerowych obejmujących swoim zasięgiem całe województwo dolnośląskie. W zamyśle jej twórców wzmocni to zrównoważony rozwój turystyki lokalnej oraz regionalny rozwój gospodarczy. Uchwałę w tej sprawie przyjął sejmik Województwa Dolnośląskiego.

– Przedsięwzięcie to pozwoli na zbudowanie w województwie dolnośląskim sieci tras o wysokim standardzie jakości i bezpieczeństwa, które uczynią nasz region atrakcyjnym pod względem nowatorskiego proekologicznego promowania aktywności turystycznej, sportowej i komunikacyjnej – mówi Tymoteusz Myrda, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Projekt zakłada między innymi obsługę atrakcji turystycznych, połączenie z najważniejszymi ośrodkami regionu i zintegrowanie z komunikacją zbiorową. – Bez wątpienia wzmocni to turystyczne walory gminy i będzie mocnym impulsem do rozwoju całego regionu Zagłębia Miedziowego – podkreśla Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

Gminy i Województwo Dolnośląskie zadeklarowały, że współpraca będzie odbyła się na zasadach partnerstwa, wspólnego aplikowania o źródła finansowania tego przedsięwzięcia a także późniejszej kooperacji w ramach realizowania projektu.