Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna, zaprasza mieszkańców do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym programu „Czyste Powietrze”. Już 7 września będzie można dowiedzieć się więcej na temat dofinansowań do wymiany starych kotłów na paliwo stałe, tzw. kopciuchów, oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych.

Celem rządowego programu „Czyste Powietrze” jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Możliwe jest to dzięki wymianie źródeł ciepła starego typu oraz poprawie efektywności energetycznej budynków jednorodzinnych.

– Zachęcam mieszkańców, którzy ogrzewają swoje domy starymi kotłami węglowymi, do udziału w spotkaniu. W jego trakcie omówione zostaną zasady programu „Czyste Powietrze” oraz działania, na jakie można uzyskać pomoc finansową. Mieszkańcy dowiedzą się także, jak złożyć wniosek o dofinansowanie oraz jak inwestycje będą realizowane i rozliczane – mówi Ewelina Bilańska z Referatu Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa.

Program skierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych lub właścicieli maksymalnie dwóch lokali mieszkalnych, wydzielonych w jednym budynku jednorodzinnym. W spotkaniu weźmie udział przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, który udzieli odpowiedzi na pytania mieszkańców.

Spotkanie informacyjne zaplanowano na 7 września 2021 roku, godz. 17:00, w budynku Centrum Kultury Gminy Rudna w Rudnej przy ul. Wesołej 13.