Na spotkanie informacyjne dotyczące zasad Programu Priorytetowego Czyste Powietrze zapraszamy 3 marca do Urzędu Gminy Rudna. W spotkaniu weźmie udział przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Czyste Powietrze to kompleksowy program dotacyjny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Program zakłada dofinansowanie do wymiany starych kotłów na paliwo stałe tzw. kopciuchów oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub maksymalnie dwóch lokali mieszkalnych wydzielonych w budynku jednorodzinnym.

W trakcie spotkania będzie można indywidualnie zapoznać się z założeniami Programu Czyste Powietrze oraz rodzajami przedsięwzięć, na które można uzyskać dofinansowanie. Specjaliści wyjaśnią zasady składania wniosków o dofinansowanie oraz realizacji i rozliczania przedsięwzięć.

Przedstawiciel WFOŚiGW omówi również zasady dotacji w ramach programu:  „Poprawa jakości powietrza poprzez wymianę źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych – pilotaż na terenie województwa dolnośląskiego”.

Termin spotkania: czwartek, 3 marca, godzina 11.00

Miejsce spotkania: Urząd Gminy Rudna, pl. Zwycięstwa 15, sala konferencyjna – pokój nr 10.