Uczniowie klas 5-8 SP w Rudnej gościli w Międzygórzu. Brali udział w programie Euroweek.

Euroweek jest prowadzony przez starannie zrekrutowanych i sprawdzonych w wieloetapowym procesie wersyfikacji wolontariuszy z całego świata, którzy mają za zadanie pomagać uczestnikom w poszerzaniu ich horyzontów w zakresie różnych kultur oraz podnosić umiejętności w międzynarodowym środowisku.

Euroweek jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.

Oczekiwanym efektem po zakończeniu działań jest zdolność uczestników do krytycznego myślenia i otwartość, pozwalająca na analizę pozyskanych informacji. Uczniowie wrócili pełni entuzjazmu, z nowym bagażem doświadczeń i chętni do wzięcia udziału w przyszłorocznym Euroweeku.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rudnej na warsztatach językowych „Euroweek” w Kotlinie Kłodzkiej, byli w okresie 12-18 maja. Do kotliny Kłodzkiej dotarli pociągiem.

pit/na bazie informacji Natalia Kiec
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rudnej