Trwa wylewanie nowej nawierzchni na remontowanej drodze gminnej w Mlecznie. To ostatni etap prowadzonych od jesieni prac. 

Mleczno droga Na drodze pracuje ciężki sprzęt, kładziona jest membrana i kolejne warstwy mieszanki asfaltowej. Za kilka dni droga będzie gotowa do przejazdu. Wcześniej przełożono nawierzchnię zatoki autobusowej, przeprowadzono remont 900 metrów chodnika i częściowo wymieniono betonowe krawężniki

– Sprawdzamy postęp i jakość prac. Odcinek ma ponad 1 km długości i zależało mi, aby nawierzchnię położono jednocześnie na całej szerokości drogi. Dzięki temu unikamy łączeń, przez które z czasem mogłaby dostawać się woda niszcząc nową nawierzchnię – informuje Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

Remont drogi w Mlecznie to kolejny krok w długoterminowym planie remontów istniejących w naszej gminie dróg. Niektóre z nich są mocno zużyte, dlatego pozyskując zewnętrzne środki finansowe, gmina sukcesywnie naprawia wieloletnie zaniedbania. Już wkrótce wystartuje budowa drogi do tunelu w Koźlicach. Na tę inwestycję nasza gmina pozyskała 1 172 110,00 zł  z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wartość inwestycji w Mlecznie wynosi ponad 1 milion 677 tysięcy złotych. Gmina pozyskała na ten cel ponad 814 000 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.