OSP ChobieniaPo modernizacji wspinalni czyli wieżyczki strażackiej przyszedł czas na kolejny etap prac w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Chobieni. Dobiega końca montaż ogrzewania. To bardzo ważna inwestycja dla strażaków, skończy bowiem ich dotychczasowe problemy z mokrym sprzętem i kombinezonami, w których musieli uczestniczyć w akcjach.

– Ostatniej zimy zdarzyło się, że w akcji uczestniczyłem w zupełnie mokrym kombinezonie przy temperaturze – 18 stopni Celsjusza. W ciągu trzech dni, które dzieliły nas od poprzedniej akcji nie było szans, by nasze ubrania wyschły – mówił nam w maju tego roku Sławomir Lechman z OSP w Chobieni.

Stan techniczny remizy w Chobieni był dramatyczny. Jedyną formę ogrzewania stanowiły elektryczne grzejniki, przyniesione przez strażaków. Do suszenia strażackiego sprzętu nie można było wykorzystać wspinalni, bo nie pozwalał na to jej stan techniczny. Sypiąca się konstrukcja zagrażała zdrowiu i życiu znajdujących się w pobliżu osób. To już na szczęście przeszłość.

W pierwszym etapie prac wykonano modernizację wieży budynku, konstrukcja drewniana została odgrzybiona i zaimpregnowana, zamontowano nowe okna wraz z okiennicami

Teraz dobiega końca montaż centralnego ogrzewania. Koszt zadania wyniesie 38 944,41 zł. Modernizacja budynku OSP w Chobieni kosztowała 76 592,80 zł.