Z okazji Światowego Dnia Książki, Bibliotekę w Szkole Podstawowej w Rudnej odwiedziły dwie grupy dzieci z Gminnego Żłobka w Rudnej.

Dla najmłodszej grupy żłobkowiczów blbiotekarki przygotowały wystawkę książeczek sensorycznych, które wykorzystują wszystkie zmysły małych dzieci, po to by dostarczyć do mózgu jak najwięcej bodźców. Maluszki zwiedziły bibliotekę, poznały postacie ze znanych bajeczek. Na zakończenie spotkania wręczono dzieciom kolorowanki oraz słodki upominek.
Spotkanie z najstarszą grupą żłobkowiczów miało na celu wprowadzanie dzieci w świat książki, wspólnego czytania oraz rozwijania zainteresowań. Bibliotekarki przygotowały mini teatrzyk na podstawia wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały głośnego czytania oraz obejrzały przygotowane książeczki dla najmłodszych. Rozpoznawanie przez dzieci występujących w teatrzyku bohaterów wiersza wprawiły ich w dobry nastrój a w bibliotece zrobiło się gwarno i wesoło. Na zakończenie spotkania dzieciom wręczono pamiątkowe zakładki do książek oraz słodkie upominki.