Mogliśmy się o tym przekonać podczas obchodów przedszkolnego Dnia Edukacji Narodowej w Centrum Kultury Gminy Rudna. Podziwialiśmy występy przedszkolaków oraz podziękowaliśmy im wychowawcom.

Autentyczne emocje i głębokie przejęcie malowały się na twarzach małych, ale wysoce utalentowanych przedszkolnych artystów. Szczerość ich emocji udzielała się także widzom, którzy nie szczędzili oklasków. Na sali byli rodzice z aparatami fotograficznymi i kamerami w dłoniach; nauczyciele i wychowawcy obu przedszkoli, wśród nich także ci, którzy są już na emeryturze; proboszczowie rudniańskich parafii i władze gminy Rudna. Wszystkie miejsca na sali były zajęte.

– Edukacja zaczyna się od przedszkola, a właściwie od żłobka. Dlatego stwarzamy doskonałe warunki do pracy wychowawczej i dydaktycznej.  Ale bez naszych wspaniałych, oddanych swojej pracy i dzieciom pedagogów oraz wychowawców najlepsze wyposażenie na nic się nie przyda. Z całego serca dziękuję wam za to wielkie zaangażowanie, życząc ogromnej satysfakcji z pracy w naszych placówkach i wdzięcznej pamięci waszych wychowanków – mówił Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

Dzień Edukacji Narodowej już tradycyjnie jest okazją nie tylko do słownych życzeń i podziękowań. Wyróżniający się pracownicy otrzymali nagrody Wójta Gminy Rudna. Swoich pracowników nagrodzili również dyrektorzy przedszkoli z Chobieni i Rudnej.

Niezwykłe wzruszenie towarzyszyło pożegnaniu pani Anny Kopeć, nauczycielki i wychowawczyni przedszkola w Rudnej. Po 40 latach pracy pani Anna przechodzi na emeryturę. Całą jej życiową i zawodową drogę mogliśmy poznać dzięki starannie przygotowanej prezentacji. Zobaczyliśmy Anię w szkole podstawowej i średniej, w Studium Nauczycielskim, a później już panią Annę w kolejnych latach pracy w rudniańskim przedszkolu.

Pani Anna przyznała, że nie spodziewała się tak serdecznego pożegnania. Zapytana, co podczas tylu lat pracy było dla niej najważniejsze, odpowiedziała bez wahania: – Dla mnie zawsze dziecko było najważniejsze. Uśmiech na jego twarzy i zadowolenie jego rodziców to była dla mnie największa nagroda.