Podziękowaliśmy nauczycielom w dniu ich święta. Były życzenia, nagrody i pożegnania nauczycieli odchodzących na emeryturę.

– Wszystkim nauczycielom i pedagogom dziękuję za pomoc dzieciom i młodzieży w zdobywaniu wiedzy. To Państwo wspierają ich w rozwijaniu talentów i rozumieniu świata. Ale szkoła, to nie tylko wiedza. Razem z rodzicami nauczyciele wychowują kolejne młode pokolenia oddając im swój czas i serce. To oddanie dla podopiecznych zawsze procentuje. Dobry nauczyciel wyjaśnia, bardzo dobry demonstruje, a wybitny inspiruje. Życzę, aby zawsze byli Państwo inspiracją dla uczniów – powiedział Adrian Wołkowski, Wójt Gminny Rudna, wręczając nauczycielom nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

EDu

W naszej gminie kładziemy nacisk na dobrą edukację. Chcemy mieć mądrych, świadomych i dobrze wykształconych mieszkańców, którzy doskonale będą sobie radzić na rynku pracy i wspierać swoją aktywnością rozwój naszej lokalnej społeczności. Dlatego gmina wspiera nauczycieli, którzy rozwijają swoje umiejętności.

– Jak powiedział kiedyś profesor Julian Radziewicz, nestor polskiej pedagogiki, są dwa elementy, które decydują o efektywności pracy nauczyciela, a których nie da się sprawdzić naukowo. To rozum i serce we właściwych proporcjach. Jeżeli uda się zachować proporcje między tym, co nauczyciel może przekazać dziecku jako człowiek mądry, a co jako człowiek dobry, to wtedy jest to NAUCZYCIEL przez duże N. – przyznał Zbigniew Grabowski, dyrektor szkoły podstawowej w Rudnej.

Dziecko uczy się od dnia narodzin, ale edukacja szkolna zaczyna się tak naprawdę w przedszkolu. Obie nasze placówki mogą pochwalić się znakomitą bazą dydaktyczną i świetnymi pedagogami.

– Dobre rzeczy rodzą się tam, gdzie są dobrzy ludzie i gdzie jest przestrzeń na marzenia. Nasze przedszkole jest takim miejscem. Tutaj kształtujemy prawdziwe wartości życiowe w sercach dzieci. Dzięki funduszom z naszej gminy możemy otoczyć je należytą opieką wychowawczą, pedagogiczną czy logopedyczną – powiedziała Elżbieta Banach, dyrektor przedszkola w Rudnej.

Jutro uczniowie i rodzice podziękują nauczycielom ze szkoły w Chobieni. Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/spolecznoscgminyrudna