331 przedszkolaków z naszej gminy świętuje dzisiaj swój dzień. Placówki w Rudnej i Chobieni przygotowały dla maluchów niespodzianki.

– Dzisiaj, z okazji Dnia Przedszkolaka, przygotowaliśmy przedstawienie teatralne „Pamiętajcie przedszkolaki, zwierzęta to nie pluszaki” , który przypomina dzieciom, że o domowe zwierzęta należy dbać każdego dnia. Maluchy otrzymały również drobne prezenty – mówi Agnieszka Cidyło, dyrektor przedszkola gminnego w Chobieni.

Przedszkolaki z placówki w Rudnej bawią się dzisiaj na ogromnej sali zabaw w Lubinie. – Dzieci są bardzo spragnione wycieczek po przerwie spowodowanej pandemią, dlatego zdecydowaliśmy, że tegorocznym prezentem będzie wyjazd do sali zabaw – przyznaje Elżbieta Banach, dyrektor przedszkola gminnego w Rudnej. – Przez cały rok nasze przedszkole realizuje projekty ekologiczne, zdrowotne, sportowe, patriotyczne czy związane z polską literaturą. Przedszkolaki sadzą kwiaty, biorą udział w akcjach świątecznej paczki i sprzątania świata czy pomocy leśnym zwierzętom – dodaje.

128 dzieci w przedszkolu w Chobieni uczy się języka angielskiego, korzysta z zajęć sportowych, uczęszcza na kółko teatralne i bierze udział w wielu projektach realizowanych przez placówkę, takich jak Kubusiowi Przyjaciele Natury czy kreatywny przedszkolak. Dzieci uczą się również kodowania.

W imieniu swoim oraz mieszkańców Gminy Rudna składam naszym przedszkolakom serdeczne życzenia z okazji ich święta. Życzę dużo uśmiechu, radości i wielu przyjaciół.

Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna