Pułapki akustyczne, służące słuchaniu dźwięków natury już wkrótce pojawią w Krainie Łęgów Odrzańskich. Dwie pierwsze czekają już na montaż w Marinie Chobienia, z której dostępne będą dźwięki dochodzące z Naroczyckiego Łęgu i Bieliszowskiej Kropli.

W ramach operacji własnej Kraina Łęgów Odrzańskich realizuje działania, które mają na celu promocję i rozszerzenie oferty turystycznej „Szlaku Odry”.
Dźwiękowy szlak, to sieć miejsc przyrodniczo cennych, w których odbywają się w określonych terminach spektakle przyrodnicze wyznaczające rytm życia cennej przyrodniczo rzeki Odry. Stworzona mapa ma posłużyć zainteresowanym osobom i firmom zajmujących birdwatchingiem, czyli podglądaniem ptaków, a także muzyką czy przewodnictwem przyrodniczym do przygotowywania eventów polegających na oglądaniu i  słuchaniu dźwięków przyrody z wykorzystaniem rozstawionych nowatorskich i autorskich mobilnych pułapek akustycznych (dźwięko-ławek), dzięki którym turyści będę mogli posłuchać wzmocnionych dźwięków natury.

Pułapki akustyczne będą przewożone na okres zdiagnozowanych spektakli przyrodniczych, gdzie posłużą do skupienia w celu nagrania dźwięków natury

Zanim jednak ruszysz w teren przygotuj się do wycieczki. Na stronie https://dzwiekowyszlakodry.com/ umieszczono dźwięki jakich możesz się spodziewać.