Kończą się ferie zimowe w Gminie Rudna. Ostatnie dwa tygodnie to dla naszych młodych mieszkańców czas świetnej zabawy, zajęć i wycieczek, organizowanych przez Centrum Kultury Gminy Rudna i świetlice.

Podczas ferii zimowych dzieci z naszej gminy mogły korzystać z szeregu aktywności. W programie pojawiły się liczne wycieczki m.in. do Aquaparku w Polkowicach, Głogowa, Karpacza czy na lodowisko do Lubina. Centrum Kultury Gminy Rudna zadbało również o różnorodność zajęć, które organizowane były w świetlicach na terenie całej gminy.

– Co roku stawiamy na nowe atrakcje, aby nasi młodzi mieszkańcy mogli wybrać to, co interesuje ich najbardziej. Wybór jest zawsze bardzo duży, a zainteresowanie ogromne. Dzięki temu wiemy, że nasze propozycje kulturalne trafiają w gusta dzieci i młodzieży – mówi Katarzyna Sobótka z Centrum Kultury Gminy Rudna.

W tym roku podczas ferii można było zapisać się na zajęcia ceramiczne, wikliniarskie czy kulinarne. Była też nauka gry na ukulele, tworzenie ozdób z chrobotka, warsztaty i przedstawienia teatralne i szycie własnych poduszek. Prawdziwej rywalizacji nie zabrakło podczas turniejów w piłkarzyki, kręgle i cymbergaja.

– Ferie zakończyliśmy w prawdziwie indiańskiej atmosferze podczas imprezy karnawałowej w CKGR z Królem Julianem. Dzieci uwielbiają takie wydarzenia i czekają na nie z zapartym tchem. Były zabawy, konkursy i liczne animacje. Zorganizowaliśmy również Teatr Kulinarny z okazji Dnia Pizzy, który w Polsce obchodzimy 9 lutego – dodaje Katarzyna Sobótka.

Więcej zdjęć z tegorocznych ferii można znaleźć na profilach Gminy Rudna oraz Centrum Kultury Gminy Rudna na Facebook’u.