Wręczeniem koszulek i piłek zakończyła się ostatnia edycja Letniej Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie dla dzieci z naszej gminy. Zajęcia, dzięki staraniom władz gminy, sfinansowała Fundacja KGHM Polska Miedź SA.  

W Akademii wzięło łącznie udział 26 najmłodszych piłkarzy trenujących na co dzień w naszych gminnych klubach. Pod okiem doświadczonych trenerów uczyli się technik piłkarskich i rozgrywali mecze. Mieli również okazję zwiedzić stadion KGHM Zagłębia Lubin i poznać się z kolegami z całego regionu biorącymi udział w letnich treningach Akademii.

– Podobało nam się wszystko – przyznają zgodnie Krzysztof Okoń i Michał Leciejewski. Obaj są uczniami szkoły podstawowej w Chobieni i z ogromnym entuzjazmem mówią o zajęciach. – To są inne treningi niż u nas. Jest więcej chłopaków z innych drużyn, można pograć i dłużej poćwiczyć – dodają.

W Akademii wzięli udział chłopcy z całej gminy Rudna w trzech tura po 3 dni każda. – Mieli treningi, zwiedzanie naszych obiektów i nocowanie w bursie Akademii wraz z innymi uczestnikami letnich zajęć. Inicjatywa świetna, widzę bardzo pozytywne emocje u dzieci – przyznaje Piotr Błauciak, koordynator grup młodzieżowych Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

Letnie zajęcia na obiektach Zagłębia udało się zorganizować dzięki osobistym staraniom wójta Adriana Wołkowskiego, który przekonał Fundację KGHM do sfinansowania projektu dla dzieci z naszej gminy.

– Sportowe emocje zawsze łączą ludzi. A fizyczny rozwój dzieci i młodzieży jest ważny dla każdego z nas. Dlatego dziękuję władzom KGHM i Fundacji za pomoc i zaangażowanie, dzięki którym młodzi ludzie z całego regionu mogą rozwijać swoje sportowe pasje. Jestem przekonany, że największym podziękowaniem jest ogromną radość, którą widzę na twarzach dzieci z naszej gminy – mówi Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

Michał Leciejewski swoją przygodę zaczął w pierwszej klasie, czyli kilka lat temu. Marzy o tym, by dobrze grać.