O kondycji gospodarczej Polski i świata w dobie pandemii dyskutowano podczas XXX Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Nasz region reprezentował m.in. Adrian Wołkowski, wójt Gminy Rudna.

Naukowcy, politycy oraz przedstawiciele świata kultury i nauki debatowali w Karpaczu podczas kolejnej edycji Forum Ekonomicznego. Kongres, przebiegający pod hasłem „Europa w poszukiwaniu przywództwa”, objął ponad 400 paneli dyskusyjnych i prezentacji, podczas których uczestnicy dyskutowali m.in. o aktualnych przemianach gospodarczych, współpracy regionów, bezpieczeństwie, ochronie środowiska oraz trudnościach dla państw w czasie pandemii.

– Cieszymy się, że jako gmina dostaliśmy możliwość zaprezentowania inwestycji lokalnych, prowadzonych w naszych miejscowościach w dobie pandemii. Wymiana doświadczeń z przedstawicielami z całego świata i współpraca regionów jest niezwykle ważna, szczególnie w przypadku nowych wyzwań przyszłości czy światowych kryzysów gospodarczych – mówi Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna.

Forum Ekonomiczne jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej platformą spotkań, gdzie dyskutuje się o perspektywie rozwoju państwa na całym świecie.