Rośnie popularność Gminy Rudna jako atrakcyjnego miejsca do zamieszkania. Prawdziwy boom budowlany przeżywają miejscowości zlokalizowane blisko Lubina.

Najwięcej nowych domów powstaje w Koźlicach, Juszowicach i Mlecznie. Bliskość stolicy powiatu i wygodne kolejowe połączenie wpływają na zainteresowanie gruntami budowlanymi. W biurach nieruchomości można znaleźć prywatne oferty na sprzedaż działek budowlanych w tych sołectwach w cenach wywoławczych przekraczających 90 zł za m2. Takie ceny dotyczą gruntów z pełnym uzbrojeniem z dojazdem z asfaltowej drogi. Pokazuje to, że teren gminy Rudna jest pożądanym miejscem do zamieszkania.

– Sporo osób dzwoni i pyta o gminne działki. Chcą kupić i tutaj się wybudować. Na razie mamy na sprzedaż grunty w Chobieni, Mlecznie i na osiedlu Wysokie. Działki mają po około 1000 m2 powierzchni, są uzbrojone i z dostępem do utwardzonej drogi. Ceny wywoławcze zaczynają się od 40 zł/m2 – wyjaśnia Joanna Bilska, kierownik referatu Gospodarki Nieruchomościami, Przestrzennej i Spraw Komunalnych.

Wszystkie działki są sprzedawane w trybie przetargowym. Więcej informacji udziela Referat Gospodarki Nieruchomościami, Przestrzennej i Spraw Komunalnych.

Kontakt:
Joanna Bilska
tel.: 76 749 21 24

wew. 125, 127
email: jbilska@rudna.pl
Pl. Zwycięstwa 15, 59-305 Rudna
Pokój nr 203 A