Przed nami cztery gorące, letnie imprezy w Gminie Rudna! Najbliższy weekend upłynie nam pod znakiem zawodów wędkarskich, letnich festynów sołeckich i koncertu w cygańskim klimacie.

W sobotę, 9 lipca 2022 r., zaczynamy od Spławikowych Zawodów Wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Rudna, współorganizowany przez gminę, CKGR i sołectwo Nieszczyce. Rywalizacje dla dorosłych rozpoczną się o godz. 7:00, a dla dzieci o 8:00. Później o godz. 17:00 planowany jest festyn w Orsku, a także festyn letni w Chełmie, któremu będzie towarzyszył turniej piłki siatkowej.

– Najbliższy weekend to aż cztery imprezy dla naszych mieszkańców. Zapraszamy serdecznie na wydarzenia, podczas których nie zabraknie wielu emocji i radości ze wspólnego spędzania czasu wolnego – mówi Katarzyna Sobótka z Centrum Kultury Gminy Rudna.

W niedzielę, 10 lipca, zapraszamy do CKGR w Rudnej, przy ul. Wesołej 13. Tam o 16:00 rozpocznie się pierwsze z wydarzeń z cyklu koncertów na wodzie w prawdziwie cygańskim klimacie, podczas którego wystąpi Bogdan Trojanek z zespołem Terne Roma.