Teatr w plenerze, animacje, zabawy ruchowe i konkurencje, wielkie bańki mydlane, tatuaże brokatowe, kolorowe warkoczyki, kuglarze i szczudlarze oraz chodzące maskotki – to główne atrakcje przygotowane przez Centrum Kultury Gminy Rudna dla najmłodszych z całej gminy.

„Morska opowieść o bajkowych kłopotach” to interaktywne, pełne humoru i gęsto przeplatane zabawami przedstawienie z odrobiną magii i sporą dawką humoru w wykonaniu artystów z Teatru Avatar.

Animatorzy zapraszając do wspólnej zabawy z wykorzystaniem piłeczek, lin, chust i przede wszystkim pozytywnej energii będą chcieli udowodnić, że „Ruch i zabawa to ważna sprawa”.

Strażacy z OSP Chobienia i OSP Rudna otworzą swoje wielkie wozy strażackie i podzielą się bezcenną wiedzą o pierwszej pomocy w strefie bezpieczeństwa.

Nie tylko uśmiech na twarzach dzieci w tym dniu będzie najważniejszy, ale też zachwyt i pobudzenie wyobraźni, dlatego wielkie postaci z bajek, kuglarze i szczudlarze będą częścią gości dwugodzinnego spotkania z dzieciakami z gminy Rudna. Bajkowej aurze będą sprzyjać pokazy wielkich baniek mydlanych. Stanowiska z kolorowymi warkoczykami, brokatowymi tatuażami i balonikami ubarwią dodatkowo świętowanie Dnia Dziecka.

Ze względu na zasady bezpieczeństwa związane z pandemią, planowana wcześniej impreza centralna została podzielona na dwie lokalizacje. W Chobieni od godz. 12:00 do 14:00 na przystani kajakowej Marina oraz w Rudnej od godz. 16:00 do 18:00 na terenie OSiR Sparta Rudna odbędą się dwa takie same bloki atrakcji dla wszystkich dzieci z gminy. Podczas imprezy będą zachowane wszystkie aktualnie obowiązujące zasady reżimu sanitarnego.