Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudnej rozpoczął cykl spotkań adresowanych do niepełnosprawnych. Spotkania mają na celu integrację osób z terenu naszej gminy, których aktywność w życiu społecznym ogranicza choroba.

GOPS już rozpoczął spotkania, które będą organizowane raz w miesiącu. Planowane są warsztaty, zajęcia terapeutyczne, a także wspólne zabawy i integracja. Niepełnosprawni będą mieli również okazję do rozwoju umiejętności artystycznych.

– Na pierwszym spotkaniu postawiliśmy na rękodzieło, w tym szycie własnych poduszek. Pomysł został bardzo pozytywnie przyjęty przez naszych gości. Osoby z niepełnosprawnością ruchową, intelektualną czy sensoryczną mają utrudnione uczestnictwo w życiu społecznym. W naszej gminie chcemy to zmieniać, by zapewnić niepełnosprawnym odpowiednią przestrzeń do integracji – mówi Dorota Wojtun-Koblańska, dyrektor GOPS w Rudnej. Pierwsze spotkanie przygotowano w świetlicy w Koźlicach przy współpracy Centrum Kultury Gminy Rudna.

Następne spotkanie zaplanowano na 11 października 2021 roku. Szczegółowych informacji udziela GOPS, pod numerem tel. 76 72468 51 wew. 105.