Wójt gminy Adrian Wołkowski podpisał umowę na budowę remizy strażackiej w Górzynie. W nowym budynku, który powstanie od podstaw, będzie zaplecze sanitarne, świetlica, garaż na dwa samochody i wiata rekreacyjna.

Nowa inwestycja poprawi komfort pracy ochotnikom z Górzyna. Na jej budowę wykonawca Sebastian Stembalski prowadzący działalność gospodarczą pn. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „AS-BUD” z Chełmka Wołowskiego w gminie Ścinawa, ma 11 miesięcy.

– Wspieramy naszych strażaków, którzy z ogromnym poświęceniem niosą pomoc w sytuacjach zagrożenia – mówi Adrian Wołkowski Wójt Gminy Rudna. – Jednostka OSP w Górzynie jest najsprawniejszą jednostką w gminie. Na ostatnich zawodach strażackich zajęli pierwsze miejsce. – dodaje wójt.

Świadkami podpisania umowy byli strażacy, którzy stawili się przed remizą w umundurowaniu. Marek Wysocki prezes OSP w Górzynie nie krył zadowolenia z inwestycji. – Straż w Górzynie jest od 1946 roku. Od początku byliśmy w tym budynku. W latach 70 dostawiliśmy wieżę – mówi Marek Wysocki. –Bardzo dziękujemy wójtowi za nową remizę – dodaje prezes OSP.

Wójt gminy Adrian Wołkowski po podpisaniu umowy przekazał strażakom kolejną dobrą wiadomość. – We wrześniu złożymy wniosek o promesę na zakup nowego wozu dla strażaków w Górzynie – zapewnił wójt.- Będziemy się starali, aby do druhów trafił średni wóz strażacki.

Symbolicznego rozpoczęcia rozbiórki murów w obecności wójta, strażaków i wykonawcy zadania dokonała sołtys Górzyna Aldona Ślęk. Remiza w Górzynie powstaje dzięki zaangażowaniu wójta i wsparciu radnych, którzy nie żałowali pieniędzy. Nowa remiza to koszt 1,7 mln. zł.