Prezes Cuprum Med Danuta Dróżdż przedstawiła nazwiska lekarzy, którzy od stycznia pracować będą w przychodniach w Rudnej i Chobieni. To bez wątpienia „pierwszoligowy” zespół fachowców.

Cześć medyków to osoby dobrze znane pacjentom, ale pojawiają się również zupełnie nowe nazwiska. Zakres świadczonych usług zostanie rozszerzony m.in. o poradnię endokrynologiczną, której dotychczas nie było. Wszystkie informacje przekazane zostały sołtysom podczas spotkania w Urzędzie Gminy. Otrzymali oni także druki deklaracji do lekarzy pierwszego kontaktu.

Chcemy robić dobrą medycynę – rozmowa z Danutą Dróżdż, prezesem Cuprum Med.

Cuprum Med w 2021 będzie realizowało usługi medyczne w Rudnej i Chobieni. Czy mieszkańcy mogą czuć się bezpieczni. Czy Państwo jako operator tych usług będziecie gotowi?

Przez pierwsze trzy dni stycznia 2021 r. – bo są to dni wolne od pracy – opiekę sprawować będzie jeszcze Miedziowe Centrum Zdrowia. Wynika to umów podpisanych z NFZ. Cuprum Med rozpoczyna pracę 4 stycznia z pełną obsadą lekarzy Podstawowej Opieki Medycznej. Również zgodnie z grafikiem rozpoczną pracę lekarze specjaliści, w szerszym zakresie niż miało to miejsce do tej pory. Otwieramy poradnię endokrynologiczną, której dotychczas nie było. Mieszkańcy gminy Rudną mogą być spokojni. Ośrodki zdrowia w Rudnej i Chobieni będą funkcjonować w pełnym zakresie. Lekarzy POZ będzie więcej niż do tej pory, bo trzech w pełnym wymiarze czasu pracy, jak również oczywiście pediatra.

Czy próbowaliście państwo przekonać personel medyczny, by pozostał na swoich stanowiskach mimo zmiany operatora?

Odbyło się spotkanie, podczas którego wszystkim zaproponowaliśmy pracę i to w większości na lepszych warunkach, niż dotychczasowe. Jednak w przypadku personelu średniego, w 95 procentach woli współpracy nie było. Jeśli natomiast chodzi o lekarzy, to w Rudnej pan dr Leszek Szklarz zdecydował się na współpracę z nami, pani dr Staszak zrezygnowała. Kadra zostanie uzupełniona o dwóch dodatkowych lekarzy. Z pracy zrezygnował także lekarz z Chobieni.

Myślę, że decyzje o nienawiązywaniu współpracy z nami, to po części efekt akcji dezinformacyjnej, którą mogliśmy śledzić w mediach społecznościowych i na niektórych portalach. Jej pokłosiem było nadszarpnięcie zaufania do naszej palcówki. Mam doświadczenie w zakresie podstawowej i specjalistycznej opieki medycznej. Współtworzyłam m.in. przychodnię przy ul Słonecznej w Lubinie, szerokie spektrum usług świadczymy obecnie w Cuprum Med. To doświadczenie chcemy wykorzystać w Rudnej, chcemy robić dobrą medycynę i świadczyć usługi medyczne na jak najwyższym poziomie. Czy nam się to uda? Wierzę, że tak. Mamy świetny zespół, doskonałych specjalistów, ufamy sobie wzajemnie, bo współpracujemy od wielu lat – są to podstawy do stworzenia profesjonalnych ośrodków zdrowia.

Co zmiana operatora usług medycznych oznacza dla pacjentów?

Mieszkańcy, jeśli zechcą być naszymi pacjentami, będą musieli złożyć deklaracje do lekarza pierwszego kontaktu, pielęgniarki i w przypadku kobiet do położnej. Jest to operacja techniczna. Druki deklaracji przekazaliśmy już sołtysom, będzie je można otrzymać w obydwu ośrodkach, a przyjmować je będziemy już od 3 stycznia.

Jakie będą pierwsze działania Cuprum Med?

Rozpoczynamy od remontu, który zgodnie z zaleceniami Sanepidu należało przeprowadzić już przed rokiem. Chcemy stworzyć przychodnie przyjazne pacjentom, które odpowiadać będą standardom XXI wieku. Prosimy o wyrozumiałość, bo prace remontowe prowadzić będziemy, przyjmując jednocześnie mieszkańców.

Czy to mogą być spokojne święta dla mieszkańców gminy Rudna?

Niezmiernie mi przykro, że rozpoczynamy współpracę w takiej atmosferze. Nie zrobiliśmy nic złego, stanęliśmy do przetargu i go wygraliśmy. Tak działa rynek. Wierzę, że dzięki naszej pracy i zaangażowaniu za pół roku ta atmosfera będzie zupełnie inna.

Dziękuję za rozmowę

Kadra Cuprum Med

Lekarze POZ

Poradnia kardiologiczna

dr n. med. Marek Sołtysiak – specjalista kardiolog

Poradnia onkologiczna

Jarosław Jaroszewski – specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej

Poradnia ginekologiczno-położnicza

Marek Kowalczyk – specjalista ginekolog, położnik

Poradnia chirurgii ogólnej

dr n. med. Witold Gajowczyk – specjalista chirurgii ogólnej

Poradnia okulistyczna

Alicja Bolechowska – specjalista okulistyki

Poradnia otolaryngologiczna

Izabela Kowalczyk-Waniek – specjalista otolaryngolog

Poradnia zdrowia psychicznego

Małgorzata Kuźmitowicz – specjalista psychiatra

Poradnia endokrynologiczna

dr n. medycznych Joanna Stankiewicz-Olczyk – specjalista endokrynolog

Poradnia diabetologiczna

Małgorzata Porczyńska – specjalista diabetolog

Poradnia neurologiczna

Elżbieta Działoszyńska-Radzięta – specjalista neurolog

Poradnia stomatologiczna

Jolanta Baszak-Jurkiewicz – stomatolog

Pracownia fizjoterapii ambulatoryjnej

Monika Pachucka – fizjoterapeuta