To nie lada gratka zjeść sałatkę zrobioną przez miłogoszczanki. Smaczne i kolorowe – poezja dla podniebienia i uciecha dla oczu.

W świetlicy wiejskiej w Miłogoszczy spotkały się miłośniczki dobrego smaku i zdrowego odżywiania aby zaprezentować różnego rodzaju sałatki. Przystawki czy też danie główne, wykonane z sezonowych produktów, lekkie i soczyste zachwyciły nie tylko smakiem ale i wyglądem. Kombinacji było mnóstwo. Miłogoszczanki eksperymentowały ze składnikami i zrobiły wspaniałe o wyrazistych smakach sałatki: owocowe, z ziemniakami, makaronem, majonezem, oliwą, z sosami, mięsem, ogórkami, z mnóstwem koperku i szczypiorku, z pieczarkami. Odpowiednio dobrane produkty cieszyły oko wspaniałymi kolorami a smakiem podniebienie.

– Jest to już ósma edycja „Gratki sałatki” –mówi Krystyna Cieślik sołtys Miłogoszczy-. W tym roku sałatki wykonały także dzieci. Ciszymy się, że wzięły udział w konkursie – dodaje sołtys.

Wspaniałym i wyczekiwanym punktem konkursu była degustacja. Problemem byłby wybór tej najsmaczniejszej, dlatego też organizatorzy konkursu postanowili nagrodzić wszystkie uczestniczki a główną nagrodę przyznać wybranej losowo gospodyni.

W tym roku nagroda główna – blender, trafiła do Marty Sobczak za sałatkę „leśna polana”. P. Marta zdradziła nam skład nagrodzonej sałatki: ogórki, ziemniakami, kukurydza, szynka, dużo szczypioru i koperku, majonez a na wierzch konserwowe pieczarki. – Od trzech lat biorę udział w konkursie. Po raz pierwszy otrzymałam nagrodę główną. Blender przyda się w mojej kuchni –mówi Marta Sobczak.

Nagrody ufundowane dla wszystkich uczestniczek konkursu przez Centrum Kultury Gminy Rudna wręczył wójt Adrian Wołkowski. Konkurs „Gratka sałatka” to także okazja do prelekcji, której tematem było zdrowe odżywianie. Urszula Znamirowska krok po kroku, bardzo szczegółowo, omówiła piramidę żywienia i przekazała wskazówki z zakresu dietetyki i zdrowego odżywiania.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i widzimy się za rok na kolejnej edycji!