Turniej festyn Sportowa rywalizacja w atmosferze wielkiego, rodzinnego pikniku – tak przebiegał VI Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Rudna, który odbył się w Chełmie. W siatkarskich zmagania wzięły udział cztery drużyny, dopisała również publiczność.

Tytuł zwycięzcy turnieju wywalczyła reprezentacja Gwizdanowa, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Orska, trzecie zajęła ekipa gospodarzy z Chełma, a czwarte drużyna z Radoszyc.

Puchary i dyplomy wręczał wójt gminy Rudna Adrian Wołkowski.

Nie samym sportem żyli uczestnicy imprezy. O oprawę muzyczną zadbali: lokalny zespół “Gramy i śpiewamy” oraz Magdalena Sołtys. Animacje dla dzieci poprowadził Ancymonek, a instruktorki z CKGR zadbały o kolorowe warkoczyki i brokatowe tatuaże.

Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczyli najmłodszym strażacy z OSP Chobiena i OSP Orsk.

Były też dmuchańce, wata cukrowa, catering oraz tańce do białego rana.

VI Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Rudna i towarzyszący mu Letni Festyn zorganizowane zostały przez sołectwo Chełm oraz Centrum Kultury Gminy Rudna.

Podczas festynu wykorzystane zostało nowe oświetlenia boiska w Chełmie, a mieszkańcy mogli korzystać z klimatyzacji, w którą wyposażona została świetlica. Obydwie inwestycje zrealizowane zostały w ramach projektu pn. „Wykorzystanie świetlic i obiektów rekreacyjno-sportowych na rzecz aktywizacji mieszkańców gminy Rudna w Krainie Łęgów Odrzańskich ” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.