I Festyn Floriański z okazji Dnia Strażaka i Hutnika organizujemy w naszej gminie w najbliższą sobotę 7 maja. Na wspólne świętowanie zapraszamy do Orska.

Festyn Floriański to całkowicie nowe wydarzenie w kalendarzu imprez Gminy Rudna. Połączy ono dwa święta – Międzynarodowy Dzień Strażaka oraz Dzień Hutnika.

I Festyn Floriański rozpocznie się nabożeństwem w kaplicy p.w. Niepokalanego Serca NMP w Orsku, o godz. 12:00. O 13:00 uczestnicy mszy przeniosą się na miejsce festynu, gdzie nastąpi wręczenie odznaczeń strażackich. O 16:00 rozpocznie się Rodzinny Bieg Świętego Floriana.

– W rywalizacji wezmą udział dorośli, dzieci i seniorzy, a do pokonania będzie dystans 1200 metrów. Zapisy do Biegu na miejscu, podczas festynu – informuje Katarzyna Sobótka, dyrektor Centrum Kultury Gminy Rudna.

Na popołudnie zaplanowano blok zabaw i konkursów dla dzieci, wręczenie pamiątkowych medali dla uczestników biegu oraz strażacki tor przeszkód dla najmłodszych. Do wygrania atrakcyjne nagrody, a na zakończenie wspólna zabawa pod gwiazdami.