Błogosławieństwo dla strażaków, uroczysty pochód, nagrody i odznaczenia, Rodzinny Bieg i dużo wspólnej zabawy. Tak wyglądał I Festyn Floriański w naszej gminie.

– Dziękuję druhnom i druhom z gminnych OSP za ofiarność i gotowość do niesienia pomocy naszym mieszkańcom. Osobiście dziękuję za ostatnie trzy lata dobrej współpracy. Jako samorząd dbamy o zapewnienie strażakom odpowiedniego sprzętu, aby mogli bezpiecznie wykonywać swoje zadania. Życzę, aby święty Florian nieustająco czuwał nad Wami i Waszymi rodzinami – powiedział Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna, składając strażakom życzenia.

Festyn był okazją do wręczenia odznak wyróżniającym się strażakom oraz pucharów dla zwycięzców uczniowskiego turnieju wiedzy pożarniczej. W rodzinnym biegu na 1200 metrów wzięło udział kilkadziesiąt osób, a najmłodsi uczestnicy zmagań walczyli o nagrody w strażackim torze przeszkód.

Koncert artystów z Filharmonii Zielonogórskiej oraz wspólna wieczorna zabawa pod gwiazdami były zwieńczeniem tego wspólnego świętowania w naszej gminie.

Organizatorem festynu było Centrum Kultury Gminy Rudna.

Więcej zdjęć na gminnym profilu FACEBOOK