Wspaniała zabawa, mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Cenne nagrody dla uczestników biegu, turnieju i konkursów. II Festyn Floriański był okazją do podziękowania strażakom za ich ofiarną służbę.

Pogoda dopisała, mieszkańcy gminy Rudna sobotnie popołudnie spędzili wraz ze strażakami na gminnym boisku. Z okazji święta strażaka zorganizowano Festyn Floriański. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Były dmuchańce, namioty z zabawkami, jedzeniem i piciem. Młodzież i dorośli bardzo chętnie uczestniczyli także w quizach.

II Festyn Floriański na boisku gminnym w Rudnej rozpoczęły zawody strażackie, w których udział wzięli druhowie z OSP i dwie drużyny młodzieżowe. Wszyscy wykazali się sprawnością pokonując przygotowane przez organizatorów konkurencje. Pierwsze miejsce zajęła drużyna OSP z Górzyna, drugie miejsce OSP Rudna i trzecie miejsce OSP Gwizdanów. Wśród drużyn młodzieżowych pierwsze miejsce zajęła drużyna z Rudnej, drugie miejsce młodzież z Orska.

Po zawodach uczestnicy festynu wzięli udział w uroczystej mszy polowej.

Adrian Wołkowski wójt gminy Rudna i Eryk Górski komendant powiatowy PSP w Lubinie po mszy podziękowali wszystkim strażakom za ich dotychczasową, ofiarną służbę. I życzyli zawsze bezpiecznych powrotów z akcji. Wójt gminy Adrian Wołkowski podziękował także młodzieżowym drużynom pożarniczym.

– To bardzo ważne, że na terenie gminy Rudna prężnie działają młodzieżowe drużyny pożarnicze – mówił Adrian Wołkowski wójt gminy Rudna.

Zwieńczeniem festynu był II Rodzinny Bieg św. Floriana. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób. Wszyscy byli zwycięzcami, każdy uczestnik otrzymał medal. Organizatorzy przewidzieli także dodatkowe nagrody: rower górski, tablet, głośnik oraz vouchery po 200 zł i 100 zł. Ich losowaniem zajął się kilkuletni Szymon.

Święto strażaków uświetniły występy kabaretu z Konopi i zespół Nadmiar.