II edycja Marszu i Biegu „Sąsiedzi Żelaznego Mostu” już 24 września. Ruszyły zapisy uczestników!

Nadchodzące wydarzenie biegowe będzie połączone z festynem, który zaplanowano na stadionie w Rudnej. Trasa biegu oraz przemarszu została wyznaczona na terenie zbiornika Żelazny Most w Rudnej. Uczestnicy wydarzenia będą mogli rywalizować na dystansach 5, 10 oraz 21 km, natomiast zawodnicy Nordic Walking – na dystansie 5 km.

Dla najlepszych zawodników w kategorii OPEN we wszystkich dystansach przewidziano puchary i nagrody. Uhonorowani zostaną również najlepsi mieszkańcy Gminy Rudna na wszystkich dystansach biegu, a także dzieci w wielu 10-14 lat oraz młodzież 15-18 lat.

Podczas imprezy nie zabraknie atrakcji dla uczestników festynu, w tym dmuchańców, gier i zabaw dla dzieci z animatorami oraz zabawy przy muzyce dla dorosłych, która potrwa do godz. 21:00.

Zapisy i wpisowe

Wpisowe za udział w biegu wynosi 20 zł i obejmuje pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny i wodę. Zebrana kwota będzie w całości przekazana na leczenie czteroletniej mieszkanki Gminy Rudna – Nataszy Michalskiej. Zapisy przyjmowane są do momentu zamknięcia list startowych po uzyskaniu limitu zawodników 500 osób. Dzieci oraz młodzież startują za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów.

Regulamin i zapisy na stronie herkules.org.plTUTAJ

Organizatorem wydarzenia jest KGHM POLSKA MIEDŹ S.A. O/Zakład Hydrotechniczny, Gmina Rudna, Gmina Grębocice oraz Gmina Polkowice.