Przed nami cztery ogromne inwestycje związane z wypoczynkiem i sportem. Nowe obiekty otrzymają mieszkańcy Rudnej, Chobieni i Toszowic.

Największa inwestycja będzie w Rudnej, gdzie planowana jest budowa terenów rekreacyjnych usytuowanych nad potokiem Kalinówka. Znajdzie się tam przede wszystkim długo oczekiwany duży i nowoczesny plac zabaw dla dzieci z wieloma atrakcjami, który bez wątpienia stanie się wizytówką Rudnej. Ponadto na terenach rekreacyjnych planowana jest budowa tężni, toru na rolki, siłowni zewnętrznej czy nowego miasteczka rowerowego.

Najbliższe realizacji są tereny sportowe w Toszowicach, gdzie po wyłonieniu wykonawcy będzie można rozpocząć prace budowlane.

W Chobieni coraz bliżej do ostatecznej koncepcji modernizacji Ośrodka Sportu i Rekreacji. Projektanci przedstawili wizualizacje obiektu uwzględniające zgłoszone potrzeby. Prowadzone prace projektowe to ostatni etap przed przygotowaniem dokumentacji budowy i startem prac. Na tę inwestycję gmina pozyskała dotację w wysokości 1,2 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Na terenach nad Odrą ma jeszcze powstać w Chobieni tężnia solankowa. Gmina Rudna zawarła już umowę na opracowanie dokumentacji projektowej tej inwestycji.

– Teraz przed nami intensywne miesiące prac dokumentacyjnych, ale i wykonawczych, dzięki którym nasi mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych terenów do wypoczynku i aktywnego spędzania wolnego czasu. Zgodnie z obietnicą, nową remizę otrzymają również strażacy z Górzyna – przypomina Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

W Górzynie prowadzone są uzgodnienia dotyczące koncepcji budowy remizy OSP. Tutaj również kolejnym etapem będzie przygotowanie dokumentacji projektowej.