Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Świat pod Kyczerą z koncertem w Chobieni, w Gminie Rudna. Jubileuszowa edycja zgromadziła w tym roku łącznie 300 artystów z 3 kontynentów. To, co najbardziej urzeka w programie, to aż 12 koncertów galowych na całym Dolnym Śląsku.

Do Gminy Rudna tradycyjnie zawitał barwny korowód artystów z całego świata. W tym roku podziwialiśmy u nas zespoły z Ukrainy, Chile, Panamy, Burundi, Turcji, Serbii i Polski.

– Ten festiwal od lat gości w naszej wielokulturowej gminie. Razem z naszymi mieszkańcami cieszę się, że znowu możemy podziwiać folklor z całego świata – powiedział Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna, otwierając koncert w Chobieni.

Jerzy Starzyński, założyciel i szef Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca Kyczera, pomysłodawca i organizator imprezy, podkreśla, że Festiwal Świat pod Kyczerą to dziś w międzynarodowym środowisku folklorystycznym znakomita marka. Połowie artystów, którzy w tym roku zgłosili się jako potencjalny uczestnicy, organizatorzy musieli odmówić.

Świat pod Kyczerą to rokrocznie ogromne przedsięwzięcie. Podczas tegorocznej edycji koncerty, animacje i warsztaty artystyczne są organizowane w kilkunastu lokalizacjach na Dolnym Śląsku. Festiwal potrwa do 10 lipca 2022 r.