Nowy budynek z przeznaczeniem na rekreację i sport powstaje przy obecnym placu zabaw w sołectwie. Inwestycja jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Budowa jest na etapie stanu surowego otwartego. Kończą się prace dekarskie, wewnątrz montowane są elementy instalacji. Poza budynkiem świetlicy, w ramach inwestycji zostanie wykonana cała infrastruktura towarzysząca tj. chodniki, dojazd i parking. Przy budynku powstanie ponadto nowy ogrodzony plac zabaw.

– Obserwujemy postęp prac, zwłaszcza, że mamy już plany na przyszłoroczne spotkania w nowej świetlicy. Budynek wygląda imponująco! Zdecydowanie lepiej niż na planach, które oglądaliśmy – przyznaje Ireneusz Dańczak, sołtys Juszowic.

– Juszowice to kolejne sołectwo, gdzie prowadzimy inwestycje związane z atrakcyjnym, wspólnym  spędzaniem wolnego czasu. W Naroczycach trwa generalny remont świetlicy;  w Toszowicach przy obecnej siłowni plenerowej, rozpoczynamy budowę boiska wraz z zapleczem rekreacyjnym, w planach mamy tężnie w Chobieni i Rudnej oraz tereny rekreacyjne w Rudnej. Przed nami jeszcze ogromne inwestycje związane z Gminną Ścieżką Rowerową i modernizacja OSiR w Chobieni – przypomina Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

Inwestycja w Juszowicach otrzymała ponad 1,2 mln złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozostała kwota pochodzi z budżetu Gminy Rudna.